У Довженко-Центрі відбудеться серія лекцій про українське кіно
З 9 березня у Довженко-Центрі розпочинається лекторій «Як перестати хвилюватися та полюбити українське кіно». В його межах українські кінознавці розповідатимуть про маловідомі сторінки українського кіно, його наративи та міфи навколо.

На лекціях розглядатимуть кіно 1920-х та 1960-х років, розповідатимуть про зв’язок між різними видами мистецтв, історію української анімації та документального кіно. Також будуть лекції, присвячені кіновиробництву у 1980-х та 1990-х, у період 2000-х та після 2014 року.
Серед запрошених лекторів: кінокритикиня Дар’я Бадьор, кінокритик, кінознавець, кіносценарист Сергій Тримбач, кінознавець, кінокритик, виконавчий продюсер телеканалу UA:КУЛЬТУРА Лук’ян Галкін, кінознавець Володимир Войтенко, кіножурналіст Алекс Малишенко, кінокритикиня Міла Новікова, головна мистецтвознавиця Музею кіно Марина Скирда, кінознавець, режисер, керівник кіноархіву Довженко-Центру Олександр Телюк, кінокритикиня Альона Пензій, кінорежисер Станіслав Битюцький.
Перша лекція в межах лекторію «Між війною та війною» буде присвячена українському кіно 1930-х років. ЇЇ читатиме Олександр Телюк. Вона відбудеться 9 березня о 18:30. Надалі лекції відбуватимуться щотижня.
«Історичним обрамленням цієї дуже насиченої епохи стали дві великі війни — одна з яких витіснялася патосом більшовицької революції, інша — нав’язливо передчувалася в тому числі через образи кіно», — пишуть організатори.
Джерело: Суспільне