У Польщі відбувся міжнародний саміт WORLD FOR UKRAINE
Мета саміту — напрацювати найкращі гуманітарні, соціальні та економічні рішення для допомоги Україні.
7-9 грудня у польському місті Жешув-Ясьонка відбувся саміт WORLD FOR UKRAINE (W4UA). У заході взяли участь представники органів центральної місцевої влади, міжнародних та неурядових організацій, бізнесу, аналітичних центрів та ЗМІ з України та світу. Усе заради спільної мети — обмінятися досвідом та віднайти найкращі та найефективніші експертні рішення у різних галузях, аби допомогти нашій державі пережити війну, розв'язану росією проти України.
Саміт WORLD FOR UKRAINE надав українцям цінну можливість розповісти всьому світу про те, що насправді відбувається в Україні. Так, зі сцени звучали історії про наших людей і міста, про реалії воєнного часу та важкі втрати, які нікого не залишають байдужим. Зокрема, на саміті виступила Катерина Сухомлинова — громадська активістка, депутатка Маріупольської міської ради, волонтерка та керівниця Мальтійської служби допомоги.
“Коли я вийшла з Маріуполя, лише цивільних загинуло 20 тисяч людей. Ви усі чули про Бучу та Ірпінь. Так от, Буча та Ірпінь сьогодні під кожним будинком у Маріуполі. І свідчення цих злочинів росія намагається знищити. Вони вщент руйнують розбомблені будівлі, під якими заживо поховані люди. Фактично у кожному підвалі, у кожному бомбосховищі. Це величезна трагедія!” — резюмує Катерина Сухомлинова.
Під час заходу обговорювали гуманітарні, соціальні й економічні питання, а також нагальні потреби та довгострокові виклики для України. Серед тем для обговорення були такі: допомога біженцям, реабілітація жертв війни, захист громадського здоров’я, вирішення питань із забезпечення житлом переселенців та осіб, що втратили дім, догляд за дітьми, освіта, відповідальність за військові злочини, адаптація судової системи до надзвичайних викликів, захист культурної спадщини, відновлення економіки, зміцнення ІТ-сектору, співпраця місцевих органів влади, продовольча та енергетична безпека тощо.
Серед учасників саміту — керівниця групи з розробки та координації Плану відновлення України Марина Денисюк, міністр оборони України Олексій Резніков, заступниця Міністра оборони України Ганна Маляр, народна депутатка України Альона Шкрум, міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич та інші представники влади. Також на заході була присутня низка громадських та благодійних організацій, серед яких фонд Future for Ukraine.
FFU об'єднує волонтерів, НДО та представників бізнесу в Україні та світі для допомоги тим, хто цього потребує найбільше — пораненим українцям, медичним закладам, родинам ВПО та дітям, які постраждали від війни. 8 та 9 грудня на саміті фонд представляла генеральна директорка та стратегиня FFU Олена Ніколаєнко. Вона стала спікеркою панелей, присвячених специфічним викликам зони бойових дій і травмі воєнного часу у сприйнятті дітей. Олена поділилася реальним досвідом та напрацюваннями фонду у напрямках допомоги дітям. Зокрема, розповіла про створення у Варшаві центру адаптації та розвитку для українських діток переселенців CHILDREN HUB. У ньому допомагають подолати психологічну травму війни не лише дітям, а й їхнім мамам.
“У роботу хабу ми інтегрували психотерапевтичні інструменти. Діти у групах вчаться проявляти свої емоції, граючись із викладачами, і якщо необхідно, додатково займаються індивідуально з психологом. Підліткам складніше відкритися, тож для них дієвими стали заняття з театрального мистецтва та імпровізації. Ми наповнили програму корисними активностями для всебічного розвитку дітей різного віку. Наш хаб також став майданчиком для психотерапевтичних програм ЮНІСЕФ, спрямованих на допомогу мамам”, — зазначила Олена Ніколаєнко.
Серед успішних кейсів у роботі фонду — програма протезування для українських військових у США. Першим пацієнтом, який отримав необхідну допомогу у Вашингтоні, став Олександр Чайка. У грудні ще троє військовослужбовців розпочнуть процес протезування та реабілітації за кордоном. Наступний важливий напрямок роботи фонду — гуманітарні місії на деокуповані або прифронтові території.
“Це вагомий крок, який допомагає людям вижити у ці непрості часи. Команда фонду “Майбутнє для України” щомісяця вирушає з благодійними місіями у ті населені пункти, мешканці яких найбільше потребують допомоги. Благодійні організації, представники бізнесу, волонтери та доброчинці об’єднуються задля цієї мети. Водночас, ми бачимо низку аспектів, які місцевій владі необхідно доопрацювати, щоб забезпечити максимальну ефективність гуманітарних місій”, — наголосила спікерка від фонду Future for Ukraine.
Наразі, серед найбільш вагомих проблем з доставкою гуманітарної допомоги, Олена Ніколаєнко назвала:
- органи місцевої влади не мають єдиної системи чи ресурсу, щоб заявляти про свої потреби;
- не існує системи перевірки статусу забезпечення усіх зон регіону: де вже отримали допомогу та у якій кількості, а де потреба є нагальною;
- складність логістичних перевезень через зруйновані дороги та заміновані території, відсутність розмітки критичних зон на дорогах;
- нечіткі правила безпеки для відвідування прифронтових та деокупованих зон.
Саміт WORLD FOR UKRAINE став майданчиком для плідного спілкування, обміну досвідом та ухвалення важливих рішень. Завдяки заходу буде підсилена гуманітарна допомога нашій державі та співпраця між неурядовими організаціями, бізнесом та державними установами. Водночас, українці можуть бути впевнені, що ця співпраця базується на чітко визначених потребах нашого суспільства та реальних масштабах шкоди, завданої нашій державі.