З 10 лютого по 10 березня 2021 року у Вікіпедії пройшов «Місяць культурної дипломатії України». За закликом Українського інституту, Міністерства закордонних справ та Вікімедіа Україна 172 користувачі та користувачки створили та покращили статті понад 1200 разів, створили не менше 817 нових статей українською та іноземними мовами.

До прикладу, новими статті «Многая літа» і «Борщ» створили мовою малаялам (Індія), а статтю про «Розстріляне відродження» — китайською. Багатьма мовами поповнили Вікіпедію статтями про бренд України — Ukraine NOW; про відомі українські фільми останніх років — «Атлантида», «Донбас»; Дзигу Вертова, Софію Яблонську.

Для Українського інституту важливо, щоб культура ставала об’єднавчою силою і допомагала будувати зв’язки України зі світом. У цьому проєкті нам вчергове вдалося це зробити. До Місяця культурної дипломатії України долучилися учасники з десятків країн світу, серед яких — досвідчені дописувачі Вікіпедії, котрі цікавляться Україною, закордонні українці, студенти, викладачі університетів.

Володимир Шейко, генеральний директор Українського інституту

Загалом кампанія #UkraineEverywhere охопила 44 мови. Лідерами за кількістю доданих та доопрацьованих статей стали португальська, англійська, французька мови. Чималий інтерес проєкт викликав у країнах Азійського напрямку, багато редагування було зроблено перською мовою та додано статі арабською, японською і китайською мовами.  

Завдяки цьому проєкту у Вікіпедії з’явилися сотні нових статей різними мовами про Україну, її культуру, досягнення і потенціал. Люди в усьому світі зможуть дізнатися щось нове про нашу країну. Переконаний, що це спонукатиме багатьох з них згодом відвідати Україну, навчатися у ній чи інвестувати у неї. Ми обов’язково розвиватимемо успіх цього проєкту і надалі.  

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба


Джерело: Міністерство закордонних справ.