Історія станції Ватерлоо

Історія станції Ватерлоо (Waterloo) розпочалась влітку 1898 року: тоді на суд публіки представили трансферну лінію Waterloo & City — в затишних британських колах ще відому як The Drain (Каналізація).

Ватерлоо на самому початку свого існування

Історія назви самої станції Ватерлоо не менш цікава і пов'язана із залізничним вокзалом Ватерлоо — одним з перших залізничних вокзалів у світі та місцем зустрічей і розставань персонажів багатьох літературних творів та кінофільмів.

Залізничний вокзал Ватерлоо в 1902 році

Справа в тому, що станція метро примикає безпосередньо до однойменного вокзалу — а отже назва напрошувалася сама собою. Щодо самого вокзалу — він, в свою чергу, названий так завдяки мосту Ватерлоо-Брідж. 

Ватерлоо-Брідж

А от міст — на честь відомої битви, в якій Британія і Пруссія спільними зусиллями здобули перемогу над наполеонівськими військами. Деякі історики вважають досить іронічним той факт, що певний час саме з цієї станції було організовано залізничне сполучення з Парижем.

Ось так станція метро виглядала на початку своєї історії:

Ззовні…
… і зсередини...
… і ще раз зсередини, але вже пізніше (в 1948 році)

До речі, про потяги. Перша аварія у лондонському метро пов'язана зі станцією Ватерлоо: в далекому 1938 році два потяги зіткнулися між Ватерлоо і Чарiнг-Кросс.

Ватерлоо — натхнення для митців

Транспортний вузол Ватерлоо не перестає бути натхненням для сучасних митців: художників, дизайнерів, ілюстраторів, акробатів і фотографів.

...художників

А що зверху?

Піднявшись зі станції Ватерлоо на поверхню, потрапляєш в однойменний район, в якому історичні пам'ятки та місця для розваг так і чекають свого глядача: концертний зал Royal Festival Hall, колесо огляду «London Eye», Лондонський акваріум, центр мистецтв Southbank Centre.

London Eye
Southbank Centre

Зараз станція Ватерлоо обслуговує чотири лінії лондонського метро: Bakerloo, Jubilee, Northern та Waterloo & City. Остання, до речі, була відкрита найпершою і слугувала для швидкої доставки пасажирів з південно-західного Лондона до фінансового центру столиці — району South Bank. 

Щорічно Ватерлоо користується більше 91 мільйона людей — i це робить її другою найбільш жвавою станцією Лондона
·
1545
Головна