Як створити резюме, що привертає увагу

Резюме є одним з ключових складників у процесі пошуку роботи. Зазвичай рекрутери витрачають невелику кількість часу на перегляд резюме, тому воно повинно бути лаконічним і добре структурованим.

Ключова мета резюме — зацікавити рекрутера настільки, щоб він захотів запросити вас на співбесіду. Під час опитування фахівців з рекрутменту ми зʼясували, що резюме оцінюють як один із найважливіших інструментів під час пошуку роботи.

Ця стаття створена в межах курсу «Пошук роботи мрії: найкращі практики та стратегії». У ньому ми разом із колегами з провідних українських компаній розповімо як готуватись до процесу пошуку роботи, як створювати резюме та мотиваційний лист. А також відкриємо секрети того як готувати портфоліо, чого очікувати від тестових завдань та співбесід. І, звісно, як шукати роботу на CASES.

Цей матеріал ми присвятили темі створення резюме, що привертає увагу.

Якою має бути структура ефективного резюме

Основна інформація: прізвище та імʼя, за потреби локація, короткий опис про вас. Це допомагає рекрутеру зрозуміти, як до вас звертатись під час розмови, чи зручний ваш часовий пояс та оцінити вашу мотивацію.

Контакти. Варто вказувати актуальну пошту, LinkedIn чи інші канали, де з вами можна звʼязатись.

Позиція, на яку ви претендуєте. Вказуйте конкретну роль, наприклад, «Дизайнер інтерфейсів», а не список потенційних варіантів.

Досвід роботи та дати. Важливо зазначати актуальний досвід для обраної позиції. Зокрема, в подачі досвіду мають бути вказані дати, компанія, а також опис самого досвіду. З опитування рекрутерів ми зʼясували, що найкраще описувати досвід роботи маркованим списком та вказувати не лише обовʼязки, але й досягнення.

Практичні навички та досягнення. Якщо досвіду бракує, вказуйте здобуті на курсах чи самостійно здобуті навички.

Портфоліо. Портфоліо може бути на різних платформах залежно від позиції. Для дизайнерів — це може бути Behance чи Dribbble. Для SMM-фахівців підійдуть скриншоти чи посилання, а для розробників — GitHub чи GitLab.

Мови. Якщо знання мови важливе для компанії, вказуйте рівень володіння у чітко визначеній формі. Наприклад, «англійська — B2».

Освіта та курси. Зазначте важливі професійні сертифікати чи тренінги, а також формальну освіту.

Як виділитися серед інших кандидатів

Зробіть коротку анотацію про себе. Напишіть кілька речень, що стисло передають ваші досвід і досягнення.

Персоналізуйте резюме. Використовуйте, наприклад, корпоративні кольори чи стиль компанії, до якої подаєтесь. Це створює позитивне враження.

Для фахівців творчих професій можна зробити резюме у форматі презентації чи сайту. Цей варіант стане в пригоді дизайнерам, маркетологам чи розробникам.

Додайте мотиваційний (супровідний) лист. Він має бути персоналізованим і доповнювати резюме.

Помилки, яких варто уникати при складанні резюме

Орфографічні та технічні помилки. Використовуйте інструменти перевірки, як-от Grammarly чи LanguageTool.

Нерелевантний досвід. Зосередьтесь на ролях і навичках, які актуальні для обраної позиції. Якщо досвід не підходить, акцентуйте на наявних навичках, що можна застосувати в новій ролі.

Створення оманливого враження. Уникайте перебільшення своїх досягнень, помилок у датах чи загальних фраз.

Неструктурованість. Інформація має бути поділена на блоки та представлена логічно.

Цей підхід допоможе вам створити резюме, що не лише виділяється, а й підкреслює ваші професійні сильні сторони.

486
Події
Спільнота
Відеотека
Про нас