Британський гумор і метро

Аби посміятися разом з британцем — треба бути британцем. Або ж знати основні постулати їхнього гумору. Запам’ятати не важко: понад усе мешканці Туманного Альбіону люблять посміятися над двома явищами: собою та «абсурдністю повсякденного життя». Досить часто це виражається з допомогою гри слів. І ось тут криється головна особливість: жартувати британці люблять з абсолютно «кам’яним обличчям» та начебто серйозним тоном. Що дуже ускладнює для людини з іншого культурного середовища можливість зрозуміти, де саме над ним пожартували, а де ні.

Гумором пронизана вся Англія, і, звичайно, це не оминуло метрополітен. Насправді, це одне із тих місць, де «суто британська іронія» почувається досить впевнено: в рекламних плакатах, дошках для оголошень, офіційному твіттері Transport for London та його пародійних аккаунтах.

Якщо вегетаріанці їдять овочі, то що їдять гуманітарії? (Гра слів: human — в перекладі з англійської «людина», а humanitarias — «гуманітарії»).
Відвідувати спортзал, щоб подолати стрес зовсім не так ефективно, як вмазати людям, з яких цей самий стрес і почався.
20 серпня на Лейстер-сквер відбудеться прем’єра фільму про гурт One Direction. Якщо ви прямуєте на прем’єру на Лейстер-сквер, будь ласка, врахуйте, що це місце буде сповнене дівчат-підлітків. Рекомендуємо тимчасово уникати цієї місцевості.
Ми отримали скарги на привидів, які були помічені у вагонах, платформах та іншій власності Лондонського метрополітену. Якщо ви або будь-хто з ваших попутників помітили привида або схоже створіння під час подорожі метрополітеном, будь ласка, негайно повідомте співробітників метро або поліцію. Ці привиди подорожують без оплати проїзду, і Лондонське метро вживає заходи, щоб припинити це негайно.

Британці люблять шуткувати не тільки над собою, але й над усіма іншими. Мабуть, перші в списку улюблених націй для гуморесок — американці. І, особливо, їхній стиль робити оголошення в метро (дивіться з 00:30).

В лондонському метро немає проблем з інтернетом. Певно, для того, щоб було зручно читати твіттер Transport for London.

А подивитися там є на що: від регулярних вікторин «вгадай назву станції»…

… до ретвітів, які здаються офіційному аккаунту Transport for London милими. Наприклад:

Маґґли…

Проте почуття гумору є не тільки у співробітників метрополітену. В твіттері є цілий аккаунт, який висміює рекламу — We Fix Your Adverts. Щоправда, він іронізує не тільки над підземкою, і не тільки над лондонською. Але все ж таки дуже часто перепадає саме їй:

І, наостанок, креативна реклама похоронного бюро, в якій не було б нічого особливого… якби не місце розташування.

Підійди трохи ближче
2900