Підтримка соціальних проєктів як частина корпоративної культури: досвід Plarium, League Design Agency та Goodface Agency

Дедалі частіше зростає значення питання соціальної відповідальності при виборі працедавця. Фахівці не лише бажають працювати в успішних компаніях, але й віддають перевагу тим, що дбають про світ, який нас оточує, і готові допомагати тим, хто цього потребує.

У цьому матеріалі ми б хотіли надихнути вас історіями Plarium, League Design Agency та Goodface Agency, і розповісти, як вони реалізують соціальні проєкти.

Plarium

Plarium — це міжнародна компанія, яка розробляє мобільні та комп'ютерні ігри. Українська команда відома за такими іграми, як RAID: Shadow Legends та Mech Arena. Понад 900 фахівців працюють як віддалено, так і в офісах в Україні та Польщі.

Щороку Plarium організовує соціальні проєкти та додає благодійний елемент до більшості внутрішніх заходів компанії. Команда співпрацює з Національним реабілітаційним центром UNBROKEN, Veteran Hub, Волонтерською та іншими фондами.


Слідкуйте за оновленнями й вакансіями Plarium на CASES.


Як Plarium долучились до великого проєкту фонду «Діти Героїв» під назвою «Тепло дітям»

Plarium щорічно проводить благодійну акцію «Місія: Різдво», під час якої співробітники збирають подарунки для дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. В минулі роки кожен співробітник міг обирати, для кого він стане Таємним Сантою, та самостійно готував індивідуальний подарунок, який потім компанія передавала дитині. Зараз співробітники знаходяться в різних містах і країнах, тож компанія вирішила змінити формат так, аби кожен міг долучитися до традиційної акції незалежно від свого місцеперебування.

У 2024 році компанія приєдналася до масштабного проєкту фонду «Діти Героїв» під назвою «Тепло дітям», який опікується дітьми, що втратили одного або обох батьків через російське вторгнення в Україну.

«Цього разу наша місія не змінилася, проте змінився її формат. Ми долучилися до проєкту «Тепло дітям». Для нас було визначним, що проєкт працює з актуальною проблемою. До того ж мета проєкту близька до мети нашої «Місії: Різдво» – зробити подарунки дітям, які найбільше того потребують, і поділитися теплом із ними», — зазначає Валерія Мамай, менеджерка проєкту в Plarium.

Метою проєкту було забезпечити підопічних фонду теплим одягом та засобами обігріву та в умовах війни та морозів захистити українських дітей від суворих погодних умов.

Для залучення співробітників компанії до збору коштів, Plarium спільно з Фондом розробили спеціальний лендинг, де співробітники могли придбати подарункові сертифікати на теплі речі й написати особисті привітання дітям. Аби співробітники відчували свій вплив, компанія додала шкалу збору, що регулярно оновлювалась.

Протягом акції співробітники Plarium зібрали понад 1 мільйон гривень на теплий одяг для дітей. Основною метою було зібрати 200 теплих наборів.

Компанія збільшила збір і передала кошти на ще 100 наборів дітям.

«У дитинстві я обожнював новорічні свята. Добре пам’ятаю, як малим біг до ялинки в пошуках подарунків. Мені пощастило мати такі теплі спогади. Завдяки «Місії: Різдво» я маю можливість подарувати хоча б трохи такого тепла дітям, які його потребують найбільше. Дякую!», — додає Ілля Агеєв, менеджер проєктів в Plarium.

League Design Agency

League Design Agency заснована у 2017 році. Її команда розробила контрольований і точний процес проєктування та створення цифрових продуктів. Агенція надає повний спектр дизайн-послуг для бізнесу: від розробки стратегії та візуальної ідентичності до впровадження єдиного стилю та бачення на вебсайті або інтерфейсі застосунку.

Серед нагород агенції — Ukrainian Design: The Very Best Of. Наразі в команді працює 52 фахівці.

League Design Agency регулярно бере участь у підтримці Збройних сил України, долучається до окремих зборів і створює соціальні або просвітницькі проєкти.


Дивіться портфоліо та відкриті вакансії League Design Agency на CASES.


Як League Design Agency реалізували «Мистецтво на полиці» разом із Сільпо / Лавка Традицій

Ідея просвітницького проєкту «Мистецтво на полиці» виникла влітку 2022 року, коли музеї та галереї були закриті та підлягали евакуації, а на окупованих територіях культурні місця розкрадали або руйнували.

«У нас виникла сильна потреба зберегти та популяризувати українське мистецтво та культуру. Саме тоді в команді виникла ідея цього проєкту, який мав на меті принести мистецтво туди, де найчастіше перебувають люди, щоб вони могли побачити його. Після сформованої концепції ми звернулися до Лавки традицій», — згадує команда League Design Agency.

До проєкту долучились понад 10 українських фермерів-резидентів «Лавки Традицій». Дизайнери League Design Agency інтегрували пейзажі українських художників в упаковку продуктів — чаю, меду, соку. Біографії художників та історії створення творів команда зібрала й розмістила на сайті art-in-silpo.com.

Одним з найбільших викликів виявилась робота з художніми творами, зокрема їхній відбір, узгодження авторських прав та використання. Цей процес зайняв найбільше часу. Як пояснює команда, робота з мистецтвом і митцями є дуже важливою, але й дуже відповідальною. Митці та мистецька спільнота ставляться до використання мистецьких творів дуже обережно, особливо коли мова йде про використання їх поза межами музею, галереї чи приватної колекції. Тому в цій справі необхідно бути уважним і обережним.

«Подібні проєкти — це можливість направити свою енергію у потрібний напрям. В середині 2022 року багато українців мали запал робити дії направлені на збереження країни, допомогу армії, привернення уваги до війни. Важливо давати можливість цьому запалу виходити й створювати такі проєкти. Інакше ця енергія і внутрішній запит на дію буде внутрішньо з'їдати людину і не давати їй жити», — зазначає команда.

Оскільки цей проєкт був соціальним, League Design Agency не встановлювали жодних KPI. Метою було створити соціально важливий, просвітницький проєкт, і залучити до нього максимальну увагу наявними ресурсами. Проте також вдалося збільшити продажі товарів, що брали участь в акції, на 30-50%, залежно від позиції.

«Мрійте і дійте! На початку і впродовж таких важливих та відповідальних проєктів можуть приходити сумніви, але важливо, щоб ці думки вас не зупиняли», — резюмує League Design Agency.

Goodface

Goodface — це українська агенція дизайну та розробки з продукто-орієнтованим підходом. З 2016 року команда створила понад 90 проєктів для стартапів та бізнесів з різних країн світу. Їхні роботи отримали міжнародні нагороди, а аудиторія налічує сотні тисяч користувачів.

«Ми не просто робимо дизайн і код, ми створюємо цифрові рішення, які забезпечують кращий досвід користувачам — це наша місія», — зазначають Goodface.


Дивіться портфоліо Goodface в профілі на CASES й дізнавайтесь більше про вакансії в агенції.


Як Goodface розробили сайт, що допоміг зібрати понад 13,470,000 грн донатів

На початку повномасштабної війни до Goodface звернувся волонтер Олексій Руденко, який активно збирав пожертви у Європі та закуповував військову допомогу. Метою сайту було забезпечити можливість здійснювати пожертви з будь-якого куточка світу, демонструвати активні збори та забезпечувати прозору звітність.

У процесі розробки проєкту брали участь дизайнер Алекс Тарасюк, Максим Якубович як артдиректор і керівник проєкту, а також два розробники агенції.

Як зазначає команда агенції, у подібних проєктах найбільшим викликом є те, що вони безоплатні, тому Goodface мали знаходити баланс між комерційними проєктами, які забезпечують функціонування компанії, та соціальним проєктом, розробка якого не може чекати.

Проте навіть попри всі обмеження, команда реалізувала сайт за адресою swu.in.ua. Здебільшого, він орієнтований на іноземну спільноту.

«Участь у соціальних проєктах допомагає команді зрощувати соціальну відповідальність. Це надихає і дає мотивацію працювати не лише задля місії компанії», — резюмує команда Goodface.

Завдяки сайту вдалось зібрати значні пожертви — понад 13 470 000 грн, — та передати на фронт безліч корисних речей.

Команда Goodface


Читайте наступний матеріал «Як подолати хвилювання перед співбесідою».


Переглядайте актуальні пропозиції роботи з дизайну, креативу, маркетингу та менеджменту у розділі «Вакансії» на CASES.

🔗 А ще обов'язково завітайте на канал CASES Jobs. Там ви можете не лише стежити за новими вакансіями з платформи, але й читати корисні дописи про кар'єру.

1164