Сітки у вебсайтах

В попередніх матеріалах циклу «Анатомія вебсайту» ми розповідали, які елементи можуть розміщуватись в просторі вебсторінки. В завершальній статті циклу ми з вами дослідимо ще одну складову анатомії сайту що відповідає за те, як саме розміщуються ці елементи на сайті. Мова, звісно, про сітки.

Що таке сітки і нащо вони потрібні

Ключове завдання сіток — забезпечити в межах макету охайність, пропорційність елементів та певний ритм сприйняття інформації. Новачкам поняття сітки може видаватись незнайомим, а принцип їхньої організації — складним для сприйняття. Але насправді, всім вам сітки дуже добре знайомі. Причому, з дитинства.

Певно, одними з перших сіток, з якими вам доводилось мати справу, були аркуші ваших зошитів — в лінійку та в клітинку. А в молодших класах використовуються ще зошити з полями та діагональними лініями.

Власне, оці от всі розмітки і є прикладом сіток. Завдяки їм вам вдавалось забезпечувати певний розмір літер, писати їх вздовж базової лінії і дотримуватись міжрядкового інтервалу. А в зошитах з алгебри була своя система.

Буквально в усіх фахових роботах графічних дизайнерів також використовуються сітки: в газетах, в журналах, в плакатах, в буклетах тощо. І, як і в шкільних зошитах, вони виконують ту саму задачу: допомагають продукту виглядати охайно, його елементам бути пропорційними щодо формату, а споглядачу — сприймати інформацію у певному ритмі.

Звісно, сітки для журнального розвороту часто дещо складніші за своєю будовою, ніж сітка в зошиті. Та й різновидів сіток та їх організації існує чимало.

Але для вебсайтів і для графічного дизайну все ж використовуються як правило прямокутні лінійні сітки. Цьому сприяє те, що пропорцію в сітках легше будувати відповідно до формату, в межах якого ви її створюєте. А в графічному дизайні і у вебсайтах ви маєте справу, як правило, з прямокутними форматами — А4, А3, B5, 16:9 тощо.

Тож саме на лінійних прямокутних сітках ми й зосередимось в цьому матеріалі.

11
18633

This article not available in free version

To access it, select the comfortable option:
Full access week
For free
All features of the platform
are unlimited
Learn with us
from 500 ₴/mo.
Access to dozens of courses on graphic design, web design, UI/UX and frontend
Choose a plan