SMM-аудит № 12. Комунікація брендів мобільної техніки

Смартфони, як і соцмережі, — вже невіддільна частина щоденного життя. Але чи всі бренди ґаджетів вважають соціальні платформи важливим каналом комунікації? Розбираємося разом зі спеціалістами диджитал-агенції Sasquatch.

На початку 2024 року компанія Rakuten, власник Rakuten Viber, оприлюднила рейтинг найпопулярніших серед українців мобільних телефонів. Перша пʼятірка така: Samsung, Redmi, Apple, Xiaomi та Huawei. Проте активно комунікують з українською аудиторією лише декілька з них, зокрема Samsung, Huawei, а також Oppo, що посів трохи нижче місце. А на сторінці Lenovo, який увійшов до першої десятки, майже всі дописи — про ноутбуки. Важливо, однак, зазначити, що чимало компаній припинили SMM-комунікацію з початком повномасштабного вторгнення і досі її не відновили.

У цьому SMM-аудиті докладно розглянемо, як Samsung, Huawei та Oppo, одні з найшанованіших брендів мобільної техніки, комунікують у соцмережах.

Оформлення сторінок

Візуальна привабливість і наповненість інформаційних блоків формують перше враження про бренд. Порівняймо, як азійська трійка оформлює свої сторінки.

Samsung

Facebook-сторінка Samsung — частина глобального акаунту, який об’єднує 162 млн підписників зі всього світу. Проте інформації про українське представництво тут мінімум.

Це чи не найлаконічніша зі сторінок, що траплялася нам за весь час проведення аудитів. У розділі «Про себе» є лише посилання на офіційний сайт і категорія «Виробник електроніки». Жодних контактів чи інформації для підписників. Блок, що міг би містити розширені відомості, заповнений юридичними даними і правилами користування Facebook-сторінкою, а також описом місії бренду, яка звучить дещо сухо й шаблонно. Така лаконічність, цілком імовірно, розчарує користувача, якщо він не знайде інформації, що його цікавить.

Samsung використовує розширений формат супроводу сторінки, але аж ніяк не всі блоки функціюють. Наприклад, блок відгуків є, проте залишити чи переглянути їх неможливо.

Візуальне оформлення сторінки виконане на високому рівні: на аватарці — логотип Samsung, на кавері — флагманський продукт. І все це разом створює стриману ділову атмосферу, що відповідає іміджу бренду.

В Instagram ситуація дещо інша. Тут Samsung має блакитну галочку, 285 тис. підписників і 51 підписку. У профілі зазначено: офіційний акаунт Galaxy (що трохи дивно). В описі — слоган бренду: «#GalaxyAI вже тут», лінк на офіційний сайт і ще один — на правила конкурсу, що завершився 13.08.2024. Відтоді до часу проведення аудиту (23.08.24) минуло 10 днів, тож неактуальне посилання можна було прибрати.

З позитивних моментів: є активна кнопка «Зателефонувати» з номером гарячої лінії, а також можливість надсилати приватні повідомлення. Зазвичай це забезпечує певний рівень комунікації з користувачами, але про це докладніше поговоримо в розділі про модерацію.

У візуальному оформленні Samsung дотримується стриманої бренд-стилістики, та декілька милих каверів Highlights додають їй душевності. Щоправда, таких каверів — тільки п'ять. Попередні Highlights не мають їх зовсім. Сприймається як недопрацьованість.

Oppo

Facebook-акаунт Oppo також об'єднує декілька країн і має 43 млн загальної аудиторії. На українській версії сторінки бренд надає базову інформацію про свою місію і пропонує посилання на Instagram, TikTok та офіційний сайт. Приємно, що акаунт містить блок «Відгуки», де Oppo отримав високий рейтинг на основі 10 позитивних оцінок. Це не достатньо переконливо, але створює хороше враження у нових підписників.

Проте є моменти, що викликають запитання. Зокрема, серед підписок знаходимо російський акаунт Oppo та сторонній сайт із рецептами, що недоречно для української сторінки. Це серйозно підриває довіру до бренду.

Візуальне оформлення потребує вдосконалення. Хоча аватарка якісна, кавер не адаптований до розмірів Facebook: на зображенні помітні пікселі, а сам він — простий і беземоційний через нестачу чітких асоціацій з брендом.

Тепер розглянемо сторінку Oppo в Instagram. У цій соцмережі бренд має 18 тис. підписників і 122 підписки. Опис профілю майже такий самий, як у Facebook, але тут ще є фірмовий хештег #ShotonOPPO. За хештегом — публікації з різних країн, що не завжди релевантні для української аудиторії. У профілі є посилання на офіційний сайт, але перехресних лінків на інші соцмережі немає.

Highlights оформлено в єдиному стилі, однак є похибка центрування тексту. Крім того, деякі з них містять застарілий контент, зокрема 2021 року. Викликає сумнів і наповнення: виділяти відгуки в окремий Highlights доречно для приватного підприємця, але не для технологічної компанії з 43 млн підписників у Facebook. Тим паче, що цих відгуків — лише 5 (і не всі вони — від знаменитостей).

Аватарка має професійний вигляд, але є запитання щодо контактної інформації. Вказаний e-mail — не корпоративний. Він зареєстрований на Gmail, що дещо непрофесійно для такого великого бренду. А ще немає змоги зателефонувати безпосередньо, та є опція надіслати запит на дзвінок, що частково розв'язує цю проблему.

Huawei

Розгляньмо бренд Huawei. Особливістю його Facebook-сторінки є те, що вона орієнтована на реалізацію стратегії employer-брендингу, тобто на внутрішню кухню компанії, а не взаємодію з клієнтами.

Акаунт має 28 тис. підписників. Це свідчить про те, що охоплення виходить далеко за межі персоналу Huawei в Україні. В інформаційному блоці міститься розширений опис, включно з фінансовими даними компанії (щоправда, вони не оновлювалися з 2016 року, тож дещо застарілі). Є тут і всі основні контакти: адреса офісу, київський номер телефону, корпоративна електронна пошта, посилання на офіційний сайт і навіть робочі години. Загалом блок інформації доволі повний.

Цікаво, що Huawei Ukraine відстежує у Facebook сторінки наукових і освітніх організацій, університетів, що підкреслює орієнтацію на партнерство та розвиток у різних сферах. Це професійно й погоджується із загальною стратегією бренду.

Візуальне оформлення доволі стримане. Якість аватарки й кавера висока, але обкладинка не адаптована до мобільних пристроїв — текст на зображенні погано читається. Оскільки сторінка не спрямована на кінцевого споживача, такий підхід до оформлення може бути виправданим. Проте, якби вона все-таки була орієнтована на клієнтів, кавер був би занадто фоновим і не виконував би своєї функції.

Сторінку в Instagram бренд Huawei не веде вже понад два роки, тож аналізувати її ми не будемо.

Підсумуємо

Кількісні показники цього разу не зовсім відповідають якісним. Наприклад, бренди Samsung і Oppo отримують вищі бали, попри певні недоліки в описі. Особливо це помітно у Samsung, в якого майже немає інформації про бренд або перехресних посилань. Водночас Huawei, що доволі добре заповнив блок контактів і додав детальний опис українського офісу, втрачає бали, бо не має Instagram-сторінки.

Контент

У цьому блоці зосередимося на якості, унікальності й ефективності контенту брендів. А також — на тому, наскільки він відповідає стратегічним цілям.

Samsung

Публікації на сторінках Samsung у Facebook та Instagram варто розглядати окремо, оскільки контент-плани майже не перетинаються.

У Facebook контент сприймається як суцільний рекламний блок. Основну увагу тут віддають публікаціям, що розповідають про функції та характеристики техніки. У дописах постійно наголошують на можливостях продукції: не тільки смартфонів, а й інших товарів бренду. Хоча контент професійно і якісно знятий, він не викликає великого інтересу в широкої аудиторії через схожість із типовою рекламою. Нагадує ефект банерної сліпоти, коли підписники просто прокручують дописи, якщо не планують найближчим часом купувати техніку.

Іноді зображення не адаптують до Facebook — тоді в публікаціях з’являються рамки. Цікаво, що контент на сторінці створюють не локально: чимало відео знято за кордоном. Це помітно через акторів і моделей з різними типажами. Однак завдяки якісній переозвучці різниця не завжди відчувається.

Тексти у Facebook відповідають загальній стратегії бренду: вони «продають», містять заклики до дії, спонукають купити техніку. Такий підхід має стандартний, шаблонний вигляд. Написані тексти грамотно, хоча й трапляються дрібні помилки: немає ком, дефіси — замість тире тощо.

Часто з’являються відомі українські ведучі, зокрема з телеканалу «СТБ». Багато контенту взято зі стоків або глобальних ресурсів Samsung. На відміну від Facebook, відео тут не переозвучуються, а просто субтитруються українською. Це може ускладнювати сприйняття.

Ще один недолік — неклікабельні посилання в текстах і QR-коди зображень. Незручно для користувачів, оскільки потребує додаткових дій (наприклад, другого телефона для сканування QR-коду).

Хоча в Instagram — менше прямих закликів до придбання, бренд однаково концентрується на демонстрації технічних можливостей своєї продукції. А хештеги іноді використовуються невдало. Наприклад, #Odyssey, що мав би просувати монітори, не веде до релевантного контенту, а показує переважно зображення міфологічного персонажа Одіссея.

Попри здебільшого глобальний характер контенту, іноді в Instagram з'являються локальні відео. Скажімо, лайфхаки щодо використання функцій смартфонів або інтерв'ю на вулицях, в яких ведучий спілкується з людьми про продукцію Samsung. Ці ролики доволі унікальні для локального ринку, але ведучі часто знімаються в рекламних кампаніях інших брендів, що знижує ексклюзивність та асоціацію саме з Samsung.

Виокремити можна й використання образів тварин у контенті. Нерідко трапляються кумедні та хуманізовані тварини, як-от горили, що взаємодіють із технікою Samsung. Це додає легкості, гумору.

Oppo

Публікації Oppo в Facebook та Instagram — майже ідентичні, оскільки бренд використовує повний кроспостинг. До того ж нелокальні зображення бренду — з глобального фотобанку, а локальні здебільшого представлені як рекламні макети, створені не лише для соцмереж, а й для інших маркетингових каналів. У результаті — контент не надто ефективний, адже унікальність відіграє важливу роль в комунікації з аудиторією.

Зображення не завжди погоджені між собою: стилі різняться, а дизайн — безструктурний. Зокрема, в одному з дописів про серію «Oppo Reno-12. Міцність військового стандарту» використано відео, в якому азійська сім’я просто насолоджується чаєм, а один із гостей сідає на диван, де лежить телефон. Це не найкращий спосіб проілюструвати міцність продукції, враховуючи чутливість теми для української аудиторії.

А ще контент має значні текстові промахи: пунктуаційні й орфографічні помилки. Зокрема, бракує, дефісів і тире. Загалом це не найсильніший приклад комунікації з потенційними споживачами.

Huawei

Контент-стратегія бренду Huawei Ukraine складається переважно з публікацій про новини компанії, заходи та взаємодію з партнерами. Чіткої дизайн-системи немає, проте зображення якісні, навіть якщо зроблені на телефон.

Публікації регулярні. Завдяки цьому підтримується й активність аудиторії: сторінка отримує лайки та коментарі, а відео набирають по 600–700 переглядів. Не надто разючий результат для 28 тис. підписників, але для акаунту, що просуває бренд працедавця, — непогано. Щоправда, немає жодної інформації про вакансії чи рекрутинг — лише новини про зовнішню діяльність компанії та партнерські проєкти, а також досягнення на HR-конкурсах.

Тексти стримані, не перевантажені технічними деталями. Коли це доречно, згадуються специфічні технології, як-от літій-залізо-фосфатні акумулятори. Зрозуміло для цільової аудиторії, помилок у текстах немає, але бракує емоцій. Раніше Huawei використовував емоджі, однак у 2024-му їх стало менше. Іноді є заклики до дії, тому загалом тексти отримують добру оцінку.

Підсумуємо

Бренд Huawei має перевагу над конкурентами: його контент — цілісний, а на сторінці дотримуються єдиної стратегії. Суттєву роль відіграють серйозний підхід до підготовки текстів і використання єдиного, офіційного тону комунікації, що позитивно впливає на загальне сприйняття. Samsung локалізує глобальний матеріал, а Oppo надає інформацію суто про внутрішнє життя компанії, не публікуючи вакансій та іншого контенту, що міг би зацікавити аудиторію.

Кількісні показники

Завдяки кількісним показникам ми можемо проаналізувати сильні та слабкі сторони брендів і зрозуміти, які чинники впливають на їхній успіх у цифровому середовищі.

Samsung

Використовуючи сервіс trendHERO, оцінимо якість аудиторії на сторінці Samsung Ukraine в Instagram. Загальний Account Quality Score становить 39 балів зі 100, що значно нижче, ніж у 2021 році (тоді показник сягав 70 балів).

Середня активність така: 150 лайків і 5 коментарів — на допис, 5 публікацій на тиждень і 1500 переглядів відео. Зважаючи на кількість підписників — 284,9 тис. — це дає лише 0,1 % залучення, а такий engagement rate є дуже низьким.

Сервіс, крім того, вказує, що лише половина підписників — 157 тис. — реальні акаунти, а не боти чи підозрілі профілі. Аналіз приросту аудиторії з 2019 року демонструє нестабільні коливання, але після 24 лютого 2022 року спостерігається постійний відтік підписників.

Географічно 92 % підписників — з України, зокрема з Києва, Львова, Одеси, Харкова та Дніпра. Жіноча аудиторія становить 65 % і є активнішою. Менш ніж 1 % — інфлуенсери. 54 % — реальні підписники, і 25 % — масфоловери, що негативно впливає на залучення. Кількість відписок щомісяця коливається від 120 до 150. Крім того, понад 65 % коментарів на сторінці вважаються підозрілими, адже здебільшого складаються з одного слова або емоджі. А ось активність автора на дописах низька — лише 2 %. Це свідчить про нестачу взаємодії Samsung з аудиторією.

Oppo

Загальна оцінка якості сторінки Oppo — 38 балів зі 100. Отже, рівень залучення тут низький. Попри меншу кількість фоловерів, Oppo не вдається втримати високий рівень активності. Із 18 тис. підписників лише 8,5 тис. — якісні акаунти. Водночас майже 32 % з них — масфоловери.

Приріст підписників був різким у 2020–2021 роках, але відтоді бренд в середньому втрачає 580 фоловерів на місяць. Це свідчить про ймовірність використання сірих методів для набору аудиторії.

Географічний склад — стабільний. 92 % підписників — з України, зокрема з великих міст: Києва, Харкова, Одеси, Львова і Дніпра. Бачимо гендерний баланс: 55 % — жіноча аудиторія. І хоча, за даними аналізу, 20 % коментарів на сторінці належать авторові, знайти їх під дописами фактично складно. Активність аудиторії майже нульова. Це викликає запитання щодо реальної взаємодії бренду зі своєю спільнотою.

Huawei

Ми не можемо проаналізувати бренд Huawei, бо він не веде сторінки в Instagram.

Модерація

Модерація відіграє ключову роль у підтриманні активного діалогу між брендом та підписниками, тож ми розглянемо швидкість і якість реакцій на коментарі й запити, а також загальний підхід до спілкування з аудиторією.

Samsung

На сторінці Samsung — небагато коментарів, тому потреба в активній модерації автоматично зникає. Бренд часто згадують у публікаціях інших користувачів і на Facebook, і в Instagram, але він на це не реагує. Спаму в згадках — мінімум.

Час від часу з'являються дописи від користувачів з інших країн, які згадують Samsung, сподіваючись на реакцію бренду або очікуючи на додаткові охоплення й лайки. Хоча те, що Samsung не видаляє ці згадки, не шкодить репутації, для злагодженої роботи команді модераторів було б доцільно звернути на це увагу.

Ми провели краш-тест кожного бренду, щоб перевірити швидкість чи хоча б наявність реакцій у приватних повідомленнях, а також їхню людяність, емпатію. Кожному з них написали: «Добрий день. Шукаємо телефон-розкладачку. Що порадите?». Від Samsung за 48 год. відповіді так і не отримали. Щобільше, наше повідомлення не переглянули.

Сторінка в Instagram має багато відміток, що, на перший погляд, нерелевантні: фото квартири після ремонту з позначкою техніки Samsung чи світлини природи, зняті на телефон бренду. Можливо, тут не завадила б стратегія модерації, яка б відсіяла вторинний контент від зображень з технікою.

Oppo

Ситуація з модерацією на сторінках Oppo Ukraine у Facebook та Instagram подібна, як у Samsung. Нестача коментарів від аудиторії означає, що немає й проблем, пов'язаних з їхньою обробкою. Проте це не дає змоги оцінити ефективність комунікаційних скриптів компанії чи швидкість реакції.

Краш-тест наштовхує на сумніви щодо готовності команди Oppo реагувати на коментарі або згадки бренду в інших дописах. За 48 год. ми не отримали жодної відповіді на запит.

Instagram зараз має окрему вкладку для запитів, куди потрапляють всі повідомлення від аудиторії. Ймовірно, команда просто її не перевіряє. Активний контакт із підписниками — вкрай важливий, тож у модерації Oppo Ukraine є очевидний недолік.

У згадках Instagram-сторінки — менше неконсистентних позначок, ніж у Samsung, і майже на всіх найсвіжіших фото є продукція Oppo.

Huawei

На сторінці Huawei у Facebook — теж обмаль активності в коментарях, тому компанії немає на що реагувати. А якщо коментарі й є — то від підписників, що зазвичай спілкуються між собою. Аудиторія здебільшого реагує лайками. Очевидно, це знижує потребу в активній модерації, тому складається враження, що модератором може бути й копірайтер, і дизайнер, і будь-хто інший, залучений до проєкту.

Компанія швидко реагує на запитання в приватних повідомленнях: відповідь на наше в межах краш-тесту надійшла буквально за декілька хвилин. Вона написана в дружньому тоні, але поради, які ми отримали, стосуються застарілих і заморожених сторінок Huawei. Ймовірно, між внутрішньою командою та відділом комунікації з клієнтами є розрив. Ми написали й на одну зі сторінок, яку нам порадили, — Huawei Mobile Ukraine. Але відповіді так і не надійшло.

Підсумуємо

У блоці модерації бренд Huawei отримує вищі оцінки — попри те, що не веде сторінку в Instagram. Швидка реакція на запитання — важлива складова. Проте ми не можемо повністю оцінити ефективність комунікації в коментарях через низьку активність підписників на сторінці.

Кейси ніші

Ми проаналізували, які інноваційні підходи використовують зараз на міжнародному ринку, щоб відшукати нові ідеї та зрозуміти, що краще працює у цій індустрії.

Motorola й фешн

У контенті бренду відразу ж помітна основна ідея: сформувати враження, що Motorola — це фешн, елегантність і розкіш. Він використовує стильні образи моделей, доповнює їх аксесуарами та підкреслює гламурну атмосферу.

Водночас функції техніки також продемонстровані креативно. Наприклад, у ролику, де власник собаки за допомогою вбудованої функції штучного інтелекту створює сімейний лук зі своїм чотирилапим другом. Свіжо, сучасно й модно.

Загалом контент на глобальній сторінці бренду створений з увагою до деталей. Тут багато хороших фотосесій і залучених моделей, що підвищує загальний естетичний вигляд і дає змогу створити єдиний візуальний стиль.

#ThePortraitMaster

Кампанія #ThePortraitMaster від Honor в Instagram є особливо вдалою. У її межах бренд відтворював класичні світлини з часів золотої ери Голлівуду за допомогою своїх смартфонів. Згодом під хештегом #ThePortraitMaster зібралося чимало гарних кадрів, зроблених на телефон. Це сприяє формуванню позитивного іміджу бренду як виробника мобільної техніки для якісної фотографії.

Oppo Poland і наноінфлуенсери

Ще один інноваційний підхід — залучення наноінфлуенсерів, як-от на польській сторінці Oppo. Бренд має серію публікацій, де не просто показує, як людина використовує техніку в повсякденному житті, а передає атмосферу, емоції та стиль цієї особистості. Наприклад, розповідає про день графічної дизайнерки або тренерки з йоги. Це справжні мікроінтерв'ю, що вражають глибиною та креативним монтажем. Видно, що команда агенції як слід попрацювала над цим контентом. І він ефективно підкреслив цінності бренду.

Golden Campaign

Бренд realme також активно інвестує у фотографію. А ще — робить великий акцент на молодіжну аудиторію, що помітно на його сторінці. Тут знаходимо чимало стильних кадрів із молодими моделями, однак у нещодавніх дописах відчувається нестача цілісності в контенті.

Якщо ж зазирнути до архіву і переглянути публікації за 2023 рік, бачимо, що бренд створював тематичні блоки, які були більш погоджені між собою з погляду кольору й моделей телефонів.

Особливо вдалою є новорічна Golden Campaign. Це був офлайн-захід, фото з якого доречно додали до загального контенту. Кампанія складалася з 15 дописів. Вони виходили в різні дні, що дало змогу поступово підігрівати інтерес до акції. Це наочний приклад наскрізної комунікації, в якій офлайн-заходи успішно інтегровані в онлайн-простір.

Все по три

Бренд Infinix на Instagram-сторінці демонструє приклад цілісного контенту. Наприклад, Infinix Philippines використовують перевірений прийом публікації триптихів: коли на певну тему розміщують одразу три дописи з різними візуалами, що гармонійно поєднуються за колірною гамою і тематикою. Це аж ніяк не щось революційне і створює певні обмеження для команди, але тут має організований, акуратний вигляд.

Життя прекрасне

Комунікаційний слоган компанії LG чудово реалізується у візуальному контенті на глобальній сторінці в Instagram. Хоча цей акаунт охоплює весь асортимент продукції, а не лише мобільну техніку, нам важливо виділити саме візуальні рішення. Тут використовують мікс фотографій та яскравих 3D-анімацій, що сприймається стильно й сучасно. Анімовані персонажі транслюють оптимістичний настрій і підтримують ідею Life is good. Завдяки такій візуалізації на сторінці панує чудова атмосфера, що перегукується і з метою компанії — асоціюватися з позитивом.

Фото на смартфон

Ще один очевидний і вкрай важливий (хоч і не унікальний) для виробників мобільної техніки прийом — акцент на фотографії.

Сьогодні основна функція смартфонів — не просто зв'язок, як раніше, а можливість створювати якісні знімки. Тому великі бренди, як-от Apple і Google Pixel, зосереджуються на цій темі, фактично відмовляючись від інших форм комунікації.

Їхні акаунти наповнені фото, зробленими за допомогою техніки. Apple навіть має окрему сторінку, присвячену фотографії на iPhone, — iPhone Photography School.

Технологічно й цілісно

Прикладів ефективного використання соцмереж у сфері мобільних телефонів насправді небагато, тому ми вирішили дослідити концепти, які не завжди доходять до реалізації. Нам цікаво, як дизайнери уявляють тематику смартфонів у соцмережах, тож ми звернулися до платформи Behance для натхнення. Виявилося, там також складно знайти цікаві рішення саме для цієї ніші. Однак ми виділили три тенденції: технологічність, мінімалізм та унікальність.

Розпочнемо з технологічності. Португальська дизайн-студія демонструє, як поєднувати компоненти тексту і графіки з фотографіями на техніку Apple. Не надто оригінально, але є свій шарм: лаконічні форми та єдина колірна гама, що втілюється в різних елементах, створюють цілісний контент.

Мінімалістичний motion design

Ще один цікавий приклад — те, як бренд Toras демонструє чохли для смартфонів. Хоча це — не про мобільну техніку, а про аксесуари до неї, проте тут використано стильний motion design. Якщо вдало реалізувати, такий контент матиме дорогий вигляд і гармонійно впишеться в нішу.

Коли йдеться про продаж високотехнологічних і дорогих ґаджетів, важливо, щоб дизайн комунікації в соцмережах відповідав цим характеристикам. Для ніші мобільної техніки найкраще підходять ультрамодні рішення з використанням елегантних 3D- і motion-ефектів. У разі з дорогими брендами мінімалізм особливо акцентує на деталях продукції. Тут, зокрема, видно, як аксесуари відображають загальний стиль бренду, підкреслюють його естетику: чохол, призначений для сучасного смартфона, навряд чи пасував би до бабусиного пристрою.

Емоційно і нестандартно

Насамкінець маємо приклад дечого унікального, що виходить за межі традиційних шаблонів у ніші. Це робота бразильської агенції, яка створила контент для магазину, що продає мобільну техніку.

У зображеннях використано нестандартну колірну палітру і два ключові елементи, що роблять їх особливими, — оригінальне розміщення тексту й унікальний шрифт (ймовірно, розроблений спеціально для проєкту).

Ще одна характеристика цього дизайну — світлини радісних, розслаблених людей. Фотографії не є стоковими — вони показують реальних працівників магазину або блогерів. Те, що ті самі люди знову й знову зʼявляються в стрічці, — не мінус. Це створює певну динаміку і показує, як змінюється настрій залежно від того, про що вони хочуть поспілкуватися з аудиторією сьогодні.

Загальний висновок

Бренди Samsung, Oppo та Huawei — ледь не єдині, хто й далі системно комунікує з підписниками. Водночас їхні конкуренти майже неактивні в соцмережах.

Комунікація брендів Samsung і Oppo здебільшого орієнтована на продажі. Тому на сторінках Samsung кожна публікація закликає до купівлі. Альтернативи, по суті, немає: жодної розважальної чи корисної для користувачів інформації. Ефективніше було б побудувати емоційний зв'язок з аудиторією, що став би драйвером під час вибору бренду в момент покупки.

Зважаючи на якість контенту та інші параметри, найкраще комунікує бренд Huawei, а останнє місце посідає Oppo.

У глобальному контексті ніша мобільної техніки в Україні перебуває в стагнації. Складно виділити приклади, що відрізняють бренди один від одного. Навіть виробники з активною комунікацією в соцмережах, що не потрапили до рейтингу Rakuten (наприклад, TECNO, realme та Infinix), публікують контент у режимі Product Showcase і адаптують глобальний матеріал. Щобільше, бренд ZTE, який ще донедавна демонстрував концептуально витриманий локальний фотоконтент, з березня 2024-го перейшов до типової беземоційної комунікації, як у конкурентів. Їхні публікації схожі, а продукція майже не має візуальних відмінностей. Це можливість для брендів, які хочуть вирізнитися, адже навіть невеликий крок в бік нестандартного підходу, цілком імовірно, дасть конкурентні переваги.

Маєте запитання / пропозиції? Пишіть їх тут в коментарях!

Нагадуємо, що в нашому доробку — вже 11 вичерпних аудитів у інших сферах бізнесу, а також 1 аудит-бонус і 2 бенчмарки.

1. Аудит автодиcтрибʼюторів, у якому ми аналізуємо, як працюють і великі digital-агенції, і команди in-house.

2. Аудит забудовників, де розглядаємо роботу агенцій з низькою digital-експертизою.

3. Аудит ресторанів, у якому ми аналізуємо роботу команд in-house та фрилансерів.

4. Аудит виробників морозива, у якому досліджуємо роботу SMM-агенцій зі створення комунікації для сезонного продукту.

5. Аудит виробників алкоголю, де ми аналізуємо, як працюють digital-команди, і прослідковуємо, хто в кого запозичує ідеї позиціонування продукту.

6. Аудит АЗК, у якому ми аналізуємо просування автозаправних станцій.

7. Аудит магазинів стрітстайл-одягу, де розглядаємо ефективність роботи агенцій і фрилансерів у просуванні брендів моди.

8. Аудит IT-сектора, у якому аналізуємо просування бренду працедавця для IT-компаній.

9. Аудит енергетиків, де ми досліджуємо диджитал-комунікації енергетичних компаній.

10. Аудит українських банків, у якому ми аналізуємо роботу digital-агенцій і внутрішніх команд із просування фінансових послуг.

11. Аудит-бонус, у якому розповідаємо про найпоширеніші помилки брендів у digital-маркетингу.

12. Аудит-бенчмарк, де аналізуємо успішні стратегії digital-маркетингу великих брендів.

13. Аудит-бенчмарк, у якому розглядаємо ефективні digital-стратегії малого та середнього бізнесу.

14. Аудит продуктових магазинів, де ми досліджуємо комунікацію в соцмережах трьох великих мереж супермаркетів.

1491
Події
Спільнота
Відеотека
Про нас